Vet Gussto Renal 200g

Vet Gussto Renal - dieta nerkowa dla kotów.
Cena brutto9,95 zł
Opis produktu

Pełnowartościowa, kompletna i znakomicie zbilansowana dieta nerkowa super-premium dla kotów. Powstała przy konsultacji dietetyków i lekarzy weterynarii w celu wsparcia leczenia chronicznej lub ostrej niewydolności nerek. Niska zawartość sodu i fosforu pomaga utrzymać równowagę metaboliczną organizmu, spowalnia postęp niewydolności i łagodzi objawy chorobowe. Obniżony poziom białka o wysokiej wartości biologicznej z najlepszych surowców odciąża nerki dostarczając odpowiedniej ilości energii i aminokwasów. Bataty są bogactwem beta-karotenu, który jest ważnym przeciwutleniaczem, są lekkostrawne, a przy okazji koją żołądek i jelita. Zawierając w swoim składzie witaminę-C i B-kompleks oraz żelazo i fosfor, są także doskonałym boosterem układu odpornościowego, a dzięki obecności w składzie – beta-karotenu, witaminy C i magnezu wykazują właściwości przeciwzapalne. Charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym, więc proces uwalniania z nich energii jest powolny skutecznie regulując poziom glukozy we krwi. Dodatek cennego oleju z łososia wpływa na optymalną ilość kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6 w odpowiednich proporcjach hamujących proces zapalny i wspomagających leczenie, a żurawina bogata w witaminy i minerały pomaga zapobiegać infekcjom dróg moczowych.

Skład: 83,6% Indyk, Gęś i rosół z kurczaka (mięso, podroby), 8% tłuszcz z kurczaka, 5% bataty(słodkie ziemniaki), 1,3% olej z łososia, 1% żurawina, 1% minerały.

Nie należy ulepszać tego co jest dobre w naturze, tak więc karma Gussto to gwarancja zdrowego mięsa:

wykonana w 100% ze świeżego mięsa   Składniki analityczne:
wolna od składników genetycznie modyfikowanych, GMO-Free  
 • białko 6,5%,
 • tłuszcz 11,0%,
 • popiół surowy 2,1%,
 • włókno surowe 0,4%,
 • wilgotność 77%
 • wapń 0,19%
 • fosfor 0,10%
 • sód 0,08%
 • potas 0,30%
 • kwasy tłuszczowe Omega-3 0,42%
 • Omega-6 1,50%
bez cukru  
bez zbóż  
bez ryżu, kukurydzy, soi i roślinnych substytutów białka  
bez glutenu  
bez mięsa formowanego/oddzielanego mechanicznie (MOM)  
bez mączki mięsno-kostnej   Zrównoważony stosunek wapń/fosfor 1,9/1 (0,19%/0,10%).
bez sztucznych barwników, aromatów i dodatków smakowych   Wartość energetyczna: 121,77 Kcal/100g,  509,49 kJ/100g
bez utrwalaczy i sztucznych konserwantów   Dodatki żywnościowe ważne dla fizjologii odżywiania/kg:
bez emulgatorów i zagęszczaczy   witamina D3 220 IE, cynk jako siarczan cynku, monohydrat 27,5 mg, mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat 1,5 mg, miedź jako siarczan miedzi 1,3mg, jod jako jodan wapnia 0,83 mg, Tauryna 2000 mg, Biotyna 330 µg.
     

 

Propozycja żywienia (zależy od wieku i aktywności): Przy wadze ok 3kg – ok 150g karmy na dzień, zapewnić kotu wystarczającą ilość świeżej wody do picia, karmienie początkowo do 6 miesięcy, przed rozpoczęciem lub przedłużeniem stosowania skonsultować się z weterynarzem, nie stosować przy niewydolności wątroby, woreczka żółciowego, u kotek karmiących lub w ciąży i kociąt.